ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A

"drepturi salariale"

In cat timp sunt onorate drepturile salariale retroactive dupa incetarea contractului de munca?

Adaugata in
  • Drepturi salariale

Cristina Dani
 User  Cristina Dani a intrebat la 13 Aug. 2012

 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa a raspuns la intrebare la 13 Aug. 2012
De regula la data la care vi se vireaza salariul vi se platesc si alte drepturi datorate. Daca nu primiti toate drepturile salariale pe care stiti ca ar trebui sa le incasati, la termenul stabilit pentru plata salariului, puteti solicita acordarea lor numai in instanta, ca urmare a nerespectarii acesti obligatii de catre angajator.



Alte intrebari despre Drepturi salariale

Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro
Sectiuni
  • Abateri disciplinare
  • Ajutoare materiale
  • Angajare
  • Cariera si performanta
  • Codul Muncii
  • Concediere
  • Concedii
  • Contract de munca
  • Contributii
  • Contributii sociale
  • Deduceri
  • Drepturi de autor
  • Drepturi salariale
  • Fisa postului
  • Legislatia muncii
  • Motivarea angajatilor
  • Pensii
  • Recrutare si selectie
  • Resurse umane
  • Sanatate si Securitate in Munca
  • Somaj
  • Studii de caz
  • Tichete
  • Timp de munca
TOP RASPUNSURI 2014
Avem un salariat al liceului care si-a facut dosar de acordare a pensiei anticipate partiala si is-a emis decizia in...[citeste mai mult]
Publicat la data 24 Oct. 2014 1 raspuns
Salariul minim pe economie este calculat la 168 de ore sau este loc de interpretare? Care este salariul minim pe...[citeste mai mult]
Publicat la data 25 Oct. 2014 3 raspunsuri
Buna ziua,Avem un angajat care si-a depus demisia cu art.55, lit.b, ultima zi este 29.10.Angajatul si-a efectuat toate...[citeste mai mult]
Publicat la data 27 Oct. 2014 1 raspuns
Buna ziua,Voi naste in luna decembrie 2014.Din 24.10.2014 tatal copilului nu mai este angajat, dar are contract de...[citeste mai mult]
Publicat la data 28 Oct. 2014 3 raspunsuri
Buna ziua,Am un salariat ce are 2 contracte de munca. Un contractin invatamantul superioar unde are si baza(primeste...[citeste mai mult]
Publicat la data 29 Oct. 2014 1 raspuns
Buna ziua,Un angajat in perioada de proba poate fi concediat printr-o simpla notificare dar va rog sa ma lamuriti si pe...[citeste mai mult]
Publicat la data 28 Oct. 2014 1 raspuns
Video club