ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Infiintare srl d in perioada concediului de crestere copil


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea informatie, pot sa mi infiintez un srl d sau srl si sa am un angajat , chiar daca eu sunt in concediu de crestere copil, fara sa mi afecteze indemnizatia?
Multumesc

Adaugata in: Codul Muncii
Oana Dorneanu
 User  Oana Dorneanu
a intrebat la 03 Feb. 2016
TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Adriana Iancu
 Expert Adriana Iancu
a raspuns la intrebare la 03 Feb. 2016
Da, se poate.
HG 685/2015 la articolul 7 prevede ca, in perioada concediului (??), persoana indreptatita poate realiza venituri supuse impozitului pana la nivelul prevazut la art. 16 alin. 3 lit.c din ordonanta de urgenta (maximum 6 ISR intr-un an calendaristic, adica 3.000 de lei), prin desfasurarea efectiva a unei activitati, cu conditia mentinerii suspendarii uneia dintre activitatile care au stat la baza stabilirii dreptului la indemnizatie

Alte intrebari despre Codul Muncii

TOP RASPUNSURI 2022