ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Preaviz si concediu de odihna?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


In perioada de preaziv salariatul isi poate efectua concediul de odihna?

Adaugata in: Codul Muncii
Cornelia Plesa
 User  Cornelia Plesa
a intrebat la 26 Nov. 2012
TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

3 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa
a raspuns userului cornelia plesa la 28 Nov. 2012
Da, poate, indiferent de tipul de preaviz.

Insa este important ca angajatorul sa isi de acordul. Daca nu aproba cerera, zilele ramase neefectuate vor fi platite dupa incetare raportului de munca, asa cum prevede Codul muncii republicat.
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Cornelia Plesa
 User Cornelia Plesa
a raspuns userului gabriela Arghir la 27 Nov. 2012
de concediere conf.art.65 C.M.
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [1]
Gabriela Arghir
 User Gabriela Arghir
a raspuns la intrebare la 27 Nov. 2012
Ce fel de preaviz, de concediere sau demisie?

Alte intrebari despre Codul Muncii

TOP RASPUNSURI 2022
ionel slujitoru22-Ian-2022Buna ziua Am si eu nevoie de o informatie autorizata,.si anume pensionat recent 20/12/2021 si...[citeste mai mult]
Publicat la data 22 Ian. 2022 6 raspunsuri