ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

mai am dreptul la zile concediu de odihna


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua
Am suferit un infarct in urma caruia a trebuit sa stau in concediu medical un an, dupa care m-am pensionat pe invaliditate.
As dori sa stiu daca atunci camd am incheiat situatia la serviciu mai aveam dreptul la zilele de concediu de odihna?
Multumesc

Maria Turcanu
 User  Maria Turcanu
a intrebat la 01 Apr. 2014
Timpul de munca si Programul de lucru: 7 Studii de caz pentru 2021
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "Timpul de munca si Programul de lucru: 7 Studii de caz pentru 2021"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa
a raspuns la intrebare la 03 Apr. 2014
Perioada concediului medical nu influenteaza concediul de odihna cuvenit, conform Directivei CE 88/2003, art. 7. Ceea ce inseamna ca ar trebui sa aveti dreptul la compensarea zilelor de concediu de odihna pentru anul in care ati fost in medical.

Alte intrebari despre Concedii

Expertii nostri
violeta Georgescu
adriana iancu Radu Anton Marius Ion alexei delimart Ioana Popa George Andreescu
TOP RASPUNSURI 2021
Buna seara,Va rog sa ma ajutati la urmatoarea speta:Salariatul solicita 15 zile libere platite pentru nasterea...[citeste mai mult]
Publicat la data 25 Feb. 2021 2 raspunsuri
BunÄ? ziua,Un profesor este ??n concediu medical, av??nd Covid (??i fiind ??ntr-o stare foarte proastÄ?).Inspectoratul...[citeste mai mult]
Publicat la data 27 Feb. 2021 1 raspuns
Buna ziua,Un angajat a participat la un concurs pt ocuparea unui post pe perioada nedeterminata ??i la ??i ocupat. Dupa...[citeste mai mult]
Publicat la data 28 Feb. 2021 1 raspuns