ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

beneficiez de marire de salar.


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


buna ziua.
as dori sa stiu daca beneficiez de marirea de salar de la 850 la 900. deoarece mi s-a spus ca nu pot primi maririrea deoarece se calculeaza si vechimea la salar.
VA MULTUMESC.

Adaugata in: Drepturi salariale
Sandu Cornel Simonca
 User  Sandu Cornel Simonca
a intrebat la 12 Oct. 2014
TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [1] Nemultumit de acest raspuns [0]
Adriana Iancu
 Expert Adriana Iancu
a raspuns la intrebare la 12 Oct. 2014
Conform HG nr. 871/2013 pentru stabilirea salariului de baza minim brut pe tara garantat in plata, pentru anul 2014 au fost prevazute doua etape de majorare, una incepand cu 1 ianuarie 2014, cand salariul minim a crescut de la 800 lei, cat era stabilit ?n 2013, la 850 lei, iar cea de-a doua, incepand cu data de 1 iulie 2014, cand se majoreaza de la 850 lei la 900 lei.
Potrivit HG nr. 871/2013 ?stabilirea, pentru personalul ?ncadrat prin ?ncheierea unui contract individual de muncă, de salarii de bază sub nivelul celui prevazut la art. 1 si 2 constituie contravenţie şi se sanctioneaza cu amenda de la 1.000 lei la 2.000 lei.?

Alte intrebari despre Drepturi salariale

TOP RASPUNSURI 2022
Buna ziua! Spuneti-mi, va rog, contractul de munca pe perioada determinata se poate modifica in contract de munca pe...[citeste mai mult]
Publicat la data 23 Iun. 2022 2 raspunsuri
Buna ziua. Am o masura de indeplinit de la ITM pentru un angajat aflat in concediu fara plata pe perioada...[citeste mai mult]
Publicat la data 22 Iun. 2022 2 raspunsuri