ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Calcul vechime in specialitate conf. legea 284/2010


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua.
Avem o salariata (intr-o institutie publica), care a lucrat 11 ani ca si contabil, iar de 3 ani a trecut pe post de economist, cu studii superioare, avand acelasi sarcini de serviciu. Pentru a fi incadrata cu studii superioare in grila, conf. legii 284/2010, cap.Vlll, cati ani luam in calcul pentru vechime in specialitate, 11ani de cand este in domeniul fianciar-contabil sau 3 ani de cand a fost incadrata pe post de economist?

Adaugata in: Drepturi salariale
Eva Barbu
 User  Eva Barbu
a intrebat la 15 Dec. 2016
TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Adriana Iancu
 Expert Adriana Iancu
a raspuns la intrebare la 16 Dec. 2016
Vechimea in specialitatea studiilor - 3 ani.
Art. 3 lit. l) din HG 611/2008 pentru aprobarea normelor privind organizarea si dezvoltarea carierei functionarilor publici stipuleaza ca vechimea in specialitatea studiilor necesare exercitarii functiei publice reprezinta experienta dobandita in temeiul unui contract individual de munca, a unui raport de serviciu sau ca profesie liberala, demonstrata cu documente corespunzatoare de catre persoana care a desfasurat o activitate intr-o functie de specialitate corespunzatoare profesiei sau specializarii sale, prin raportare la domeniul general de absolvire a studiilor potrivit nivelurilor de organizare a invatamantului in Romania.

Alte intrebari despre Drepturi salariale

Eroare conectare :