ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

plata concediu de odihna neefectuat


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua ,

Angajatorul este obligat sa imi plateasca concediul de odihna neefectuat pe anul 2013 si 2014 in cazul in care intru in concediul prenatal ?

Multumesc,

Mocanu Luiza
 User  Mocanu Luiza
a intrebat la 14 Mai. 2014
TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

2 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa
a raspuns la intrebare la 15 Mai. 2014
Concediul neefectuat pana la data intrarii in concediul pentru crestere copil (pentru ca durata lui nu este influentata de concedii medicale) se va reporta si il veti putea efectua dupa ce reveniti din concediu. O alta varianta ar fi sa optati pentru concediul din 2013 inainte de a intra in crestere copil sau in maternitate, iar cel din 2014 sa se reporteze, daca doriti sa procedati asa.
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Marina Florina
 User Marina Florina (HR & Payroll Specialist, SC Societatea de Intretinere si Reparatii Drumuri Timisoara SA)
a raspuns la intrebare la 14 Mai. 2014
concediul de odihna neefectuat se plateste doar in cazul incetarii contractului... (art. 146 alin. 4 - codul muncii)

Alte intrebari despre Drepturi salariale

Eroare conectare :