ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

stimularea financiara a personalului care gestioneaza fonduri comunitare


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua. As dori sa aflu daca personalul Asociatiilor de Dezvoltare Intercomunitara Apa Canalizare poate beneficia de prevederile HG 370/2013 privind modificarea HG 595/2009 pentru aplicarea Legii nr. 490/2004 privind stimularea financiara a personalului care gestioneaza fonduri comunitare?

Sorin Farcas
 User  Sorin Farcas
a intrebat la 20 Mar. 2014
Timpul de munca si Programul de lucru: 7 Studii de caz pentru 2021
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "Timpul de munca si Programul de lucru: 7 Studii de caz pentru 2021"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa
a raspuns la intrebare la 20 Mar. 2014
HG 395/2009 reprezinta normele de aplicare a legii mentionate de dvs. Legea este cea care stabileste cui anume se aplica prevederile ei, iar HG stabileste modalitatea de aplicare, asa cum reiese si denumire.

Art. 1
(2) Prin personalul de specialitate din cadrul structurilor care au ca obiect de activitate gestionarea asistenţei financiare comunitare acordate Rom?niei se ?nţelege personalul ?ncadrat pe funcţii publice sau pe funcţii contractuale bugetare, altul dec?t cel ?ncadrat pe funcţii comune din sectorul bugetar.

Cat timp sunteti in unitate bugetara care se ocupa de aceste fonduri, vi se aplica aceasta lege.


Alte intrebari despre Drepturi salariale

TOP RASPUNSURI 2021
Buna ziua. Sunt absolvent al facultatii de economie cu licenta in management, am urmat cursurile de master la aceeasi...[citeste mai mult]
Publicat la data 20 Iul. 2021 7 raspunsuri
Bun? ziua. Cumnata mea este n?scut? ??n 01.09.1960. Are vechime de 25 ani ??i a muncit ca ??i coafez? cu salariul...[citeste mai mult]
Publicat la data 17 Iul. 2021 1 raspuns