ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro


Evaluarea personalului,obligatorie?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua! Este obligatorie evaluarea personalului? La ce foloseste punctajul obtinut,avantajeaza la salariusau la pensie? Multumesc!

Elynn Elyn
 User  Elynn Elyn
a intrebat la 11 Mar. 2015
REGES Online: Obligatii, Documente, Intrebari si Raspunsuri
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "REGES Online: Obligatii, Documente, Intrebari si Raspunsuri"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Adriana Iancu
 Expert Adriana Iancu
a raspuns la intrebare la 12 Mar. 2015
Evaluarea angajatilor si Criteriile de performanta sunt obligatorii, asa cum prevede Codul Muncii. Concedierea salariatului pentru necorespundere profesionala poate fi dispusa numai dupa evaluarea prealabila a salariatului, conform procedurii de evaluare stabilite prin contractul colectiv de munca aplicabil.

Alte intrebari despre Codul Muncii

Expertii nostri
Ioana Popa
adriana iancu Marius Ion Radu Anton Gratiela Petrescu alexei delimart violeta Georgescu