Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

intoarcerea din maternitate pe aceeasi functie.


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna! Urmeaza sa ma intorc din maternitate si doresc sa stiu daca am dreptul sa ma intorc pe aceeasi functie. Are voie angajatorul sa ma inlocuiasca definitiv daca eu vreau sa revin? Mentionez ca aveam functie de conducere.

Petrina Lodroman
 User  Petrina Lodroman
a intrebat la 14 Feb. 2020
CONTRACTELE Part Time - modificari majore in 2020. Model de Contract + Calcul contributii
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "CONTRACTELE Part Time - modificari majore in 2020. Model de Contract + Calcul contributii"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Di Diana
 User Di Diana
a raspuns la intrebare la 21 Feb. 2020
Potrivit art.10 alin.8 din Legea nr.202/2002, la încetarea concediului de maternitate sau a concediului de crestere si îngrijire a copilului în varsta de pana la 2 ani, respectiv 3 ani în cazul copilului cu handicap, salariata/salariatul are dreptul de a se întoarce la ultimul loc de munca sau la un loc de munca echivalent, avand conditii de munca echivalente si, de asemenea, de a beneficia de orice îmbunatatire a conditiilor de munca la care ar fi avut dreptul în timpul absentei.

Alte intrebari despre Codul Muncii

TOP RASPUNSURI 2020
Sunt nascut in septembrie 1960, sex masculin. Lucrezde la 01.11. 1985, pana in prezent, cu o intrerupere de 6 luni(...[citeste mai mult]
Publicat la data 30 Iun. 2020 1 raspuns
Buna seara. Conform actualei legii a pensiilor eu pot obtine pensie anticipata fara penalizare, dupa 43 de ani de munca....[citeste mai mult]
Publicat la data 30 Iun. 2020 1 raspuns
In firmele unde se lucreza sambata, duminica si sarbatorile legale, patronul are obligatiia de a da sporuri de weekend,...[citeste mai mult]
Publicat la data 02 Iul. 2020 1 raspuns
Buna seara,Modificarile adusearticolului 18 din legea 263/ 2010 privind sistemul unitar de pensii publice, se aplica si...[citeste mai mult]
Publicat la data 01 Iul. 2020 1 raspuns