Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Modificare concediu de maternitate.


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Exista posibilitatea de a modifica perioada de concediu de crestere copil de la 1 an la 2 ani?

Adaugata in: Codul Muncii
Camelia Alina
 User  Camelia Alina
a intrebat la 27 Iun. 2013
CONTRACTELE Part Time - modificari majore in 2020. Model de Contract + Calcul contributii
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "CONTRACTELE Part Time - modificari majore in 2020. Model de Contract + Calcul contributii"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa
a raspuns la intrebare la 28 Iun. 2013
Nu, nu exista din pacate. Daca ati optat pentru concediu de pana la un an, nu puteti sa schimbati acesta optiunea, legea (OUG 111/2010) interzice acest lucru. Dar daca doriti sa mai stati inca un an cu copilul puteti solicita concediul fara pentru crestere copil, pentru care nu veti primi indemnizatie.

Art. 2 - OUG 111/2010
(7) Opţiunea beneficiarului prevăzută la alin. (1) se exprimă ?n scris, pe bază de cerere, şi nu poate fi schimbată pe parcursul acordării drepturilor.

Alte intrebari despre Codul Muncii

TOP RASPUNSURI 2020
Bun? ziua, s? ??n??eleg c? la 56 ani ??i 9 luni ma pot pensiona cu reducerea de la grupele de munc??[citeste mai mult]
Publicat la data 03 Aug. 2020 1 raspuns
Bun? ziua, revin cu detalii stagiul de cotzare 29 ani 4 luni si 11 zile din care 13 ani 4 luni si 3 zile condi??ii...[citeste mai mult]
Publicat la data 05 Aug. 2020 2 raspunsuri
Sunt n?scut?pe 23 iulie 1962. La date de 15.09.2020 voi avea 40 de ani lucra??i ??n domeniul ??nv????m??nt. Pe 15...[citeste mai mult]
Publicat la data 06 Aug. 2020 1 raspuns