ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Concediu crestere copil


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


In ultimele 3 luni de concediu crestere copil mi-am intrerupt concediul si m-am reangajat cu forme legale insa indemnizatia nu s-a sistat. Am asteptat sa se autosesizeze cineva. Cum imi afecteaza aceasta pentru noul concediu crestere copil? Au trecut 3 ani de atunci.
Va multumesc.

Adaugata in: Concedii
Georgiana Mihaiescu
 User  Georgiana Mihaiescu
a intrebat la 28 Oct. 2012
TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa
a raspuns la intrebare la 29 Oct. 2012
Nu se autosesizeaza nimenu. Dumneavoastra ar fi trebuit sa anuntati Primaria sau institutia care va plateste indemnizatia referitor la modificarea inervenita, in termen de 15 zile lucratoare de la aparitia ei. Mergeti si anuntati modificarea, pentru perioada in care ati primit si indemnizatie si venituri profesionale impozabile va trebui sa returnati sumele incasate sub forma indemnizatiei.

Art. 19 - OUG 111/2010 cu modificarile si completarile ulterioare
(1) Beneficiarul drepturilor prevăzute de prezenta ordonanţă de urgenţă este obligat să comunice ?n scris primăriei orice modificare intervenită ?n situaţia sa, de natură să determine ?ncetarea sau suspendarea plăţii drepturilor, ?n termen de 15 zile lucrătoare de la apariţia acesteia.
(2) Comunicarea prevăzută la alin. (1) se transmite de către primărie agenţiei teritoriale ?n termen de 5 zile lucrătoare de la data ?nregistrării.

Alte intrebari despre Concedii

TOP RASPUNSURI 2022
Buna ziua,Doresc sa stiu daca dupa terminarea celor cinci ani de munca pe perioada determinata (trei plus unu plus unu)...[citeste mai mult]
Publicat la data 11 Ian. 2022 1 raspuns
Buna ziuaAs dori sa-mi spuneti cate puncte de pensie primesc pentru- 9 luni armata intre 1 octombrie 1980- 30 iunie...[citeste mai mult]
Publicat la data 14 Ian. 2022 5 raspunsuri