ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

concediu de odihna la un bugetar se acorda financiar la pensionare daca persoana ramane in cpntinuare cumuland salariul cu pensia?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua.
Un salariat bugetar are decizie de pensionare cu 01.01.2012.
Are cerere de concediu de odihna pentru anul 2011 cu data de 31.12.2011 conform art.146, aliniatul 4 din Codul Muncii.
Avand in vedere ca persoana in cauza are inca o decizie prin care va cumula pensia cu salariul incepand cu 01 ianuarie 2012 timp de 6 luni, este legal plata acestui concediu ? sau trebuie sa se incadreze in anul calendaristic 2011 si cu zilele efectuate si cu plata concediului pentru 2011?

Va multumesc!

Anisoara Moldovicean
 User  Anisoara Moldovicean
a intrebat la 15 Dec. 2011
Timpul de munca si Programul de lucru: 7 Studii de caz pentru 2021
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "Timpul de munca si Programul de lucru: 7 Studii de caz pentru 2021"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

Alte intrebari despre Concedii

TOP RASPUNSURI 2021
Am lucrat in invatamant si din totdeauna am avut ore suplinite, care nu au fost evidentiate in cartea de munca .Pot...[citeste mai mult]
Publicat la data 26 Nov. 2021 1 raspuns