ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

concediu medical


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua!
Concediu medical se ia in calcul la zilele de concediu de odihna?

Adaugata in: Concedii
Sorina Caragiani
 User  Sorina Caragiani
a intrebat la 19 Aug. 2013
TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

2 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [1] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa
a raspuns la intrebare la 19 Aug. 2013
In completarea celor spuse de dna. Costache, aveti in vedere si faptul ca exista un cadrul legal european care sustine acest lucru, Directiva CE 88/2003 respectiv, art. 7, explicat prin decizie a Curtii Europene de Justitie. Pentru cazurile in care angajatorul dimuneaza CO ca urmare a CM, poate fi invocat acest act normativ. Iar daca angajatorul refuza aplicare ei dreptul poate fi cerut in instanta pe baza acestei Directive.
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [1] Nemultumit de acest raspuns [0]
Gabriela Arghir
 User Gabriela Arghir
a raspuns la intrebare la 19 Aug. 2013
Concediul de odihna nu suporta modificari daca a fost si CM pe parcursul anului.Nu se diminueaza CO in functie de CM-ul avut pe parcursul unui an.

Alte intrebari despre Concedii

TOP RASPUNSURI 2022