ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Concediul de odihna


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Daca am plecat dintr-o firma si nu mi-am luat toate zilele de CO, firma este obligata sa imi dea restul de bani pe zilele neluate sau sa scrie ulterior in actele de inchidere contract cate zile mi-am luat. Firma care ma preia imi poate da restul de zile care nu le-am luat pe intregul an?


Carciuc Ana Maria
 User  Carciuc Ana Maria
a intrebat la 26 Iun. 2013
Timpul de munca si Programul de lucru: 7 Studii de caz pentru 2021
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "Timpul de munca si Programul de lucru: 7 Studii de caz pentru 2021"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa
a raspuns la intrebare la 26 Iun. 2013
Drepturile salariatului nu se trasnfera de la un angajator la altul. Odata incetat contractul de munca zilele de CO ramase neefectuate se vor plati in mod corespunzator, calculul fiind facut in baza formulei stabilite la art. 150 din Codul muncii republicat.

Alte intrebari despre Concedii

TOP RASPUNSURI 2021
Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti cand se poate depune dosarul de pnsie la limita de varsta daca acea persoana se afla in...[citeste mai mult]
Publicat la data 18 Oct. 2021 2 raspunsuri
Daca contest in instanta judecatoreasca competenta ,decizia de pensionare in termen de 45 zile conform art138 aliniat(1)...[citeste mai mult]
Publicat la data 21 Oct. 2021 6 raspunsuri
se calculeaza pensia dupa salariul brut realizat in fiecare luna ,am lucrat la foc continuu si salariul era diferit de...[citeste mai mult]
Publicat la data 22 Oct. 2021 1 raspuns
Buna ziua,va rog sa-mi spuneti, daca mama mea, pensionara cu pensia minima de 800 lei, poate beneficia de pensie de...[citeste mai mult]
Publicat la data 22 Oct. 2021 7 raspunsuri
Pot intocmi dosarul de pensionare pentru o salariata care indeplineste conditiile standard in luna ianuarie 2022 in baza...[citeste mai mult]
Publicat la data 23 Oct. 2021 1 raspuns