ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Concediul de odihna se acorda numai la functia de baza ?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua,
as vrea sa stiu, daca am functia de baza la facultate, la spitalul unde lucrez in locul concediului de odihna, beneficiez de concediu fara plata?
Mai este cumva in vigoare HGR 250/1992 art. 3 ?

Daniela Blanda
 User  Daniela Blanda
a intrebat la 29 Ian. 2015
TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa
a raspuns la intrebare la 29 Ian. 2015
Este in vigoare. Ar trebui sa beneficiati de concediu de odihna de la ambele locuri de munca insa, HG nu se aplica profesorilor si nici medicilor.

Alte intrebari despre Concedii

Eroare conectare :