ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Indemnizatia pentru concediu de nastere de la fiecare loc de munca?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Ce se intampla cu o gravida care are mai multe contracte de munca, beneficieaza de indemnizatia pentru concediu de nastere de la fiecare loc de munca? Persoana respectiva are si contract de management membru CA in timpul concediului de nastere.
Este nevoie de adeverinta de la fiecare loc de munca?


Felicia Zaharia
 User  Felicia Zaharia
a intrebat la 09 Aug. 2011
TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [1] Nemultumit de acest raspuns [1]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa
a raspuns la intrebare la 10 Aug. 2011
Daca va referiti la CCC, atunci conform Art. 3 alin. 4 din OUG 111/2010 in cazul in care o persoana realizeaza concomitent venituri supuse impozitului din mai multe surse, se vor lua in calcul toate veniturile lunare incasate de aceasta. Daca pe perioada CCC aveti un CIM in derulare, atunci indemnizatia se suspenda.

In privinta actelor necesare, este bine sa prezentati toate documentele care sa dovedeasca realizarea veniturilor pe baza caroroa doriti sa vi se calculeze indemnizatia. Incercati sa luati legatura si cu CNAS pentru ca va lamuri in privinta actelor.

Alte intrebari despre Concedii

Eroare conectare :