ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Un angajat beneficiaza de concediu de odihna daca tot anul a fost in CM?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua,

Un angajat este in concediu medical din 14.01.2013 si pana in prezent. Acest angajat beneficiaza de concediu de odihna pentru anul 2013 si anul 2014 avand in vedere ca a fost tot in concediu medical?

Va multumesc!

Olimpia Pop
 User  Olimpia Pop
a intrebat la 04 Feb. 2014
Timpul de munca si Programul de lucru: 7 Studii de caz pentru 2021
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "Timpul de munca si Programul de lucru: 7 Studii de caz pentru 2021"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa
a raspuns la intrebare la 04 Feb. 2014
Da, are dreptul la CO integral pentru anul 2013. Acest lucru il regasiti prevazut in Directiva CE 88/2003, art. 7, explicat prin Decizie a Curtii Europene de Justitie. Cu alte cuvinte concediul medical nu afecteaza durata concediului de odihna la care are dreptul salariaul intr-un an calendaristic.

Alte intrebari despre Concedii

TOP RASPUNSURI 2021
Buna seara,Va rog sa ma ajutati la urmatoarea speta:Salariatul solicita 15 zile libere platite pentru nasterea...[citeste mai mult]
Publicat la data 25 Feb. 2021 2 raspunsuri
BunÄ? ziua,Un profesor este ??n concediu medical, av??nd Covid (??i fiind ??ntr-o stare foarte proastÄ?).Inspectoratul...[citeste mai mult]
Publicat la data 27 Feb. 2021 1 raspuns
Buna ziua,Un angajat a participat la un concurs pt ocuparea unui post pe perioada nedeterminata ??i la ??i ocupat. Dupa...[citeste mai mult]
Publicat la data 28 Feb. 2021 1 raspuns