ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Inchidere temporara punct de lucru


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua! Sunt insarcinata in 26 de saptamani si am o vechime de 4 ani la ultimul loc de munca,mentionez ca sunt in concediu medical pana pe 28.03.2016 iar pe29.03.2016 ar trebui sa intru in prenatal.
Problema este urmatoarea:aceasta firma are mai multe puncte de lucru(magazine),unul in Constanta unde lucrez eu iar celelalte in Bucuresti.Cel din Constanta vor sa-l inchida temporar(pe17.03.2016) datorita mall-lui care este in extindere(vor sa il mareasca)
Ma poate da afara?mai pot intra in prenatal si beneficia de indemnizatie?Cum trebuie sa procedez?

Madalina Delca
 User  Madalina Delca
a intrebat la 10 Mar. 2016
TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Adriana Iancu
 Expert Adriana Iancu
a raspuns la intrebare la 10 Mar. 2016
Nu va poate concedia. Este interzisa concedierea pe perioada concediului medical, a concediului sarcina si lauzie, cat si pe perioada concediului de crestere copil.
Mai mult decat atat, potrivit art. 25 alin. 3 din OUG 111/2010, angajatorul are interdictia de a nu concedia salariata revenita din CCC pe o durata cu pana la 6 luni de la data revenirii.
Puteti fi concediata doar in caz de reorganizare judiciara a societatii sau de faliment.

Alte intrebari despre Concediere

TOP RASPUNSURI 2022
Buna ziua! Spuneti-mi, va rog, contractul de munca pe perioada determinata se poate modifica in contract de munca pe...[citeste mai mult]
Publicat la data 23 Iun. 2022 2 raspunsuri