ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro


ncetare CIM pentru motive ce nu tin de persoana salariatului


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Va multumesc pentru raspunsul dumneavoastra prompt.
La nivelul firmei nu exista CCM, respectiv in Regulamentul Intern scrie ca se va respecta legislatia in vigoare, din punct de vedere al acordarii salariilor compensatorii.
Firma nu este membru ARACO.
In aceste conditii cum se procedeaza?

Adaugata in: Concediere Concediere
Titus Pop
 User  Titus Pop
a intrebat la 26 Aug. 2014
REGES Online: Obligatii, Documente, Intrebari si Raspunsuri
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "REGES Online: Obligatii, Documente, Intrebari si Raspunsuri"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa
a raspuns la intrebare la 29 Aug. 2014
Daca este concediere individuala, atunci cat timp in CCM nu apare prevazuta acordarea salariilor compensatorii atunci ele nu se vor acorda. CCM la nivelul ramurii nu exista.

Alte intrebari despre Concediere