ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Z X


 User  ClubLegislatiaMuncii.ro

Z X
Profesie:
Firma:
Web:
Domenii de interes:


Activitate recenta in club a utilizatorului Z X


12 intrebari

Z X
Z X a intrebat:
In situatia in care o angajata cu CIM la o firma de aprox 5 ani devine si PFA in acelasi timp : 1. Poate beneficia de concediu de maternitate (126 [citeste mai mult]
Publicat la 07 Iul. 2014 in: Concedii 3 raspunsuri
Z X
Z X a intrebat:
Am o vechime in munca de 25 de ani si 20 de zile. Somaj 2 ani si 3 luni. Grupa 2 - 5 ani. Data nasterii 15.08.1958. Va rog sa-mi spuneti cand as [citeste mai mult]
Publicat la 10 Ian. 2014 in: Concedii
Z X
Z X a intrebat:
Functia controlor financiar intr-o companie este o functie de conducere? Are dreptul un controlor financiar sa semneze bilantul companiei? Mentionez [citeste mai mult]
Publicat la 29 Oct. 2013 in: Resurse umane 3 raspunsuri
Z X
Z X a intrebat:
De cate ori poate fi prelungit un contract de munca pe perioada determinata? Mentionez faptul ca initial s-a incheiat un CIM pe perioada determinata [citeste mai mult]
Publicat la 06 Iun. 2013 in: Contract de munca 1 raspuns
Z X
Z X a intrebat:
Buna ziua! Am si eu nevoie de un formular pentru Oferta ocupare alt post in cazul unei concedieri pentru necorespundere profesionala. Se va face [citeste mai mult]
Publicat la 05 Iun. 2013 in: Concediere 1 raspuns
Z X
Z X a intrebat:
Care sunt etapele (in detaliu) ale unei concedieri pentru necorespundere profesionala, conform art. 61 d) Codul Muncii. Poate beneficia de somaj un [citeste mai mult]
Publicat la 03 Iun. 2013 in: Concediere 1 raspuns
Z X
Z X a intrebat:
Buna ziua. Am si eu nevoie de lista cu codurile CAEN pentru PFA. Rog urgent. Va multumesc! [citeste mai mult]
Publicat la 16 Apr. 2013 in: Legislatia muncii 1 raspuns
Z X
Z X a intrebat:
Este suficient ca o companie sa existe avand doar un Contabil Sef nu si Director Financiar? Va multumesc! [citeste mai mult]
Publicat la 22 Feb. 2013 in: Angajare 2 raspunsuri
Z X
Z X a intrebat:
In cazul in care un contract de munca incheiat pe perioada determinata expira duminica si avand in vedere ca aceasta este zi libera, cand anume se [citeste mai mult]
Publicat la 22 Feb. 2013 in: Contract de munca 2 raspunsuri
Z X
Z X a intrebat:
Se poate inceta un CIM azi (prin acordul partilor, notificare conform art. 31(3) ) si tot azi sa inceapa un nou CIM intre aceleasi parti (angajat [citeste mai mult]
Publicat la 12 Feb. 2013 in: Contract de munca 7 raspunsuri
Z X
Z X a intrebat:
Pentru o noua functie in cadrul aceluiasi angajator se poate stabili o noua perioada de proba? Se face act aditional pentru noua perioada de proba? [citeste mai mult]
Publicat la 12 Feb. 2013 in: Contract de munca 1 raspuns
Z X
Z X a intrebat:
In ce situatii se poate stabili inca o perioada de proba la un contract de munca pe perioada nedeterminata? Mentionez ca angajatul este in perioada [citeste mai mult]
Publicat la 12 Feb. 2013 in: Contract de munca 3 raspunsuri


3 raspunsuri

Z X
 User Z X
a raspuns userului Ioana Popa (08 Iul. 2014)
Ma intereseaza daca este nevoie sa obtina venituri din PFA pe ultimele 12 luni inainte de nasterea copilului pentru a putea cumula veniturile obtinute din PFA cu cele obtinute ca si salariat. Sau nu... mai mult
Z X
 User Z X
a raspuns userului Ioana Popa (29 Oct. 2013)
Imi puteti spune unde anume scrie ca functia Controlor Financiar este una de conducere? Eu am tot cautat si nu am gasit nimic. Va multumesc frumos... mai mult
Z X
 User Z X
a raspuns userului georgeta ganea (12 Feb. 2013)
Se face act aditional pentru schimbarea functiei si durata perioadei de proba pentru aceasta noua functie? Poate inceta si de aceasta data contractul doar prin notificare cf art 31 (3) ? Va... mai mult


TOP RASPUNSURI 2021
In data de 01.12.1999 am iesti la pensie cu o vechime in munca ce 35 ani si 4 luni din care 3 ani si 22 zile in sistem...[citeste mai mult]
Publicat la data 25 Nov. 2021 4 raspunsuri
Dupa primirea deciziei de pensionare anticipata partiala exista o prioada de timp in care aceasta poate fi...[citeste mai mult]
Publicat la data 24 Nov. 2021 1 raspuns
Am lucrat in invatamant si din totdeauna am avut ore suplinite, care nu au fost evidentiate in cartea de munca .Pot...[citeste mai mult]
Publicat la data 26 Nov. 2021 1 raspuns